20:34

CoC w Czajkowskim

Ostatni przystanek Pucharu Kontynentalnego, Czajkowski. Do walki o punkty wyruszyło 5 reprezentantów Polski: kończący karierę Przemysław Kantyka, Paweł Wąskek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. ( Kolejność osób całkowicie przypadkowa).  Zwycięzca PK był znany już wcześniej i został nim Clemens Aigner.

Pierwszą serię próbną wygrał Aljaz Osterc. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Wąsek, który nieznacznie wyprzedził Aleksandra Zniszczoła. Andrzej Stękała zajął 8 lokatę. Klemens Murańka z wynikiem zajął dwudzieste szóste miejsce, cztery lokaty niżej uplasował się Przemysław Kantyka.
W drugiej serii zwycięski okazał się być Paweł Wąsek, przed Andreasem Granerudem Buskumem i Aleksandrem Zniszczołem. 6 miejsce należało do Andrzeja Stękały. 14 lokata przypadła Klemensowei Murańce, a Przemysław Kantyka zajął 18 miejsce.

W sobotę pierwsze skrzypce odegrali nasi reprezentanci. Aleksander Zniszczoł zwyciężył, tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała, a podium uzupełnij Andreas Granerud Buskum. W czołowej dziesiątce, na 7 miejscu, znalazł się Paweł Wąsek. A Przemysławowi Kantyce i Klemensowi Murańce przypadła odpowienio 16 i 17 lokata.

Wiadomo, że historia lubi się powtarzać. Aleksander Zniszczoł odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu wywalczył dodatkowe miejsce dla naszego kraju na pierwsze zawody z cyklu LGP. Ostatecznie na drugim stopniu podium zameldował się tak jak w sobotę, Andrzej Stękała. 3 lokata przypadła Fredrikovi Villumstadowi. Po awansie z 13 lokaty tuż za podium znalazł się Paweł Wąsek. Niestety nasz reprezentant został zdyskwalifikowany. 12 lokata przypadła Klemensowi Murańce. Na 17 lokacie uplasował się kończący karierę Przemysław Kantyka.

Clemens Aigneer w klasyfikacji końcowej o 82 punkty wyprzedził Olka Zniszczoła, który znalazł się o 32 punkty przed Mariusem Lindvikiem. Jeżeli chodzi o końcową zdobycz naszych reprezentantów wygląda następująco: