16:19

COC Zakopane- podsumowanie weekendu

Pierwszy konkurs zawodów Pucharu Kontynentalnego, który miał miejsce w sobotę z wyraźną przewagą wygrał młody Austriak Stefan Huber, który w obu seriach spisał się znakomicie szybując odpowiednio na odległość  141,5 metra i 134,5  metra. Pozostałe miejsca na podium zajęli  Bor Pavlovcic i Felix Hoffman, zaś najgorsze dla sportowca, ale czwarte miejsce uzyskał Maciek Kot, który po pierwszej serii znajdował się na jedenastym miejscu. Pozostali rodacy wylądowali na miejscach w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Niedziela była bardziej łaskawa dla naszych zawodników, bowiem zwycięzcą został czwarty w klasyfikacji COC-u Aleksander Zniszczoł, który zdeklasował rywali swoimi dalekimi lotami, tym samym pokazując że tak łatwo nie odpuści walki o czołowe lokaty. Na drugim stopniu wylądował  Jaka Hvala, zaś na najniższym Zak Mogel. Maciek Kot również pokazał się od dobrej strony, utrzymując swoją poprzednią dyspozycję, oddając dwa równe skoki które przyniosły mu ostatecznie szóstą lokatę.

Podczas tego weekendu zdawało się, że wiatr nie da za wygraną, jednak ostatecznie zawody zostały przeprowadzone w mniej, czy bardziej sprawiedliwych warunkach - sami oceńcie. Następny przystanek? Czajkowski w Rosji.